Historie Zenové Školy Kwan Um

První kroky Zenové školy Kwan Um se začaly rýsovat, když v roce 1972 přijel Zenový Mistr Seung Sahn do Ameriky. Krátce na to založil Zenové Centrum v Providence na Rhode Islandu (USA ). A během následujících let se postupně vyvíjela i ostatní americká Zenová centra, až se v roce 1983 tato centra společně sdružila jako „Kwan Um School of Zen“ (KUSZ).

Od roku 1978 cestoval Zenový mistr Seung Sahn také do Evropy a brzy po první návštěvě začala vznikat nová Zenová Centra v Polsku, Maďarsku, Rakousku a dalších zemích.

Zenový Mistr Seung Sahn také pravidelně cestoval do Asie, kde představil tradiční korejský Zen mnohým západním studentům a to včetně různých druhů meditačních ústraní a praktik jako jsou „Kyol Che“ (neboli „Těsná Dharma“) či praxe kóanů.
„Kyol Che“ jsou 90 – denní meditační ústraní, které jsou ústředním aspektem korejského zenu pro více než 1000 let.

Dnes má Zenová Škola Kwan Um centra na všech kontinentech s více než 35 autorizovanými Zenovými mistry (Soen Sa) a Mistry Dharmy (Ji Do Poep Sa).

Formy praxe

The forms are very simple, and once you’ve seen them it is easy to follow along.

Jak začít s Meditací

Tyto praktiky jsou srdcem meditace. Když tyto meditační techniky cvičíte pravidelně, mají pozitivní vliv na vaši mysl a vyrovnanost.

Zen teaching articles

Articles in English and Czech from Zen Master Seung Sahn and his students.